19 grudnia 2018

Podatki i księgowość na początku prowadzenia firmy – film szkoleniowy

Udostępnij

Jaką formę działalności wybrać na start? Jak się przygotować do jej rejestracji? Na co zwracać uwagę prowadząc księgowość w małej firmie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie Państwo oglądając serię filmów przygotowanych przez Centrum Rozwoju MŚP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nasz ekspert wyjaśnia w nich, dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to dwie najkorzystniejsze formy działalności gospodarczej dla początkującego przedsiębiorcy oraz jakie są zalety i wady każdej z nich.

W filmach zaprezentowano także podstawowe formalności związane z rejestracją tych rodzajów działalności gospodarczej oraz praktyczne porady dotyczące prowadzenia księgowości w małej firmie, m.in. do którego dnia danego miesiąca należy opłacić VAT, PIT, kiedy odprowadzić składki na ZUS oraz jakie dokumenty są potrzebne do celów księgowych i z jakimi urzędami trzeba być w kontakcie, a także czy bardziej się opłaca prowadzić księgowość samemu, czy lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego.