24 kwietnia 2019

Wzór na konkurencję – nawet 3,1 mln zł na opracowanie i wdrożenie strategii wzorniczej

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą starać się o dofinansowanie w wysokości maksymalnie 100 tys. zł na opracowanie strategii wzorniczej oraz nawet 3 mln zł na jej wdrożenie w ramach dwóch tegorocznych konkursach Wzór na konkurencję.

O wsparcie można się starać w dwóch konkursach. Wzór na konkurencję – etap I pozwala starać się o dofinansowanie nawet 85% kosztów przeprowadzenia w firmie audytu wzorniczego i opracowania strategii wzorniczej. Wsparcie jednego projektu może wynieść maksymalnie 100 tys. zł. Łączna pula środków wynosi 5 mln zł, a nabór potrwa od 3 czerwca do 31 lipca 2019 r.

Firmy, które wzięły udział w I etapie działania Wzór na konkurencję, mają możliwość uzyskania dotacji na wdrożenie wypracowanych rekomendacji, których efektem ma być wprowadzenie innowacji wzorniczych. Dotację można przeznaczyć m.in. na zakup urządzeń i maszyn, usług doradczych, ale także wartości niematerialnych i prawnych (np. programów komputerowych). Budżet konkursu to 200 mln zł, a wartość pojedynczej dotacji to nawet 3 mln zł. Nabór potrwa od 30 maja 2019 r. do 31 lipca 2020 r.

Wnioski mogą składać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, tj. województw:

  • lubelskiego,
  • podkarpackiego,
  • podlaskiego,
  • świętokrzyskiego,
  • warmińsko-mazurskiego.

Więcej na stronach:

Wzór na konkurencję – I etap

Wzór na konkurencję – II etap

Opublikowano: 24.04.2019 17:46
Poprawiono: 25.04.2019 08:17
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: