24 maja 2019

Nawet 0,8 mln zł z PARP na zdobycie nowych rynków

Trwa nabór wniosków w konkursie „Internacjonalizacja MŚP”. Firmy z Polski Wschodniej mogą zdobyć nawet 800 tys. zł dofinansowania kosztów wprowadzenia swoich produktów i usług na nowe rynki. Warto Pula środków w konkursie „Internacjonalizacja MŚP” w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi 50 mln zł.

O wsparcie mogą ubiegać się mali, średni i mikroprzedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej, czyli: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim lub podkarpackim (potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru najpóźniej w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie).

Mogą oni otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 800 tys. zł. Warunkiem jest ekspansja z produktem na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Przedsiębiorcy planujący wejście na rynek szwajcarski lub do jednego z państw objętych EOG mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

  • usługi doradcze związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Nabór kończy się 3 września 2019 r., ale prowadzony jest w rundach, więc wnioski złożone wcześniej, będą rozpatrywane szybciej.

Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie: Internacjonalizacja MŚP

Wszelki pytania dotyczące dofinansowania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202