Pomiń nawigację

5 października 2022 r.

Jak człowiek odnajdzie się w nowym wirtualnym świecie? PARP na Szczycie Cyfrowym IGF Polska

20 października, w Lublinie odbędzię się Szczyt Cyfrowy IGF Polska. Jest to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

IGF Polska to krajowa odnoga międzynarodowej konferencji, która organizowana jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz NASK. Tegoroczna edycja obejmuje trzy ścieżki tematyczne: Technologie w Służbie Społeczeństwu, Forum Legislacji Cyfrowej oraz Człowiek w Internecie, w ramach której PARP poprowadzi sesję merytoryczną „PARPverse: Enter the metaverse – jak człowiek odnajdzie się w nowym wirtualnym świecie?”. Sesja odbędzie się 20 października o godzinie 11:20-12:00, w sali S7 B w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Dostępna będzie również transmisja online na kanałach organizatorów.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie w formie stacjonarnej, jak również zdalnej – dostępna na stronie.

Szczegóły sesji organizowanej przez PARP

Data: 20 października, 11:20 – 12:00

Miejsce: transmisja online na kanałach organizatora oraz sala S7 B w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Artura Grottgera 2, Lublin)

Tytuł: PARPverse: Enter the metaverse – jak człowiek odnajdzie się w nowym wirtualnym świecie?”.

Opis: Świat wirtualny stał się nieodłączną częścią naszego życia. Metaverse stanowi powrót do wizji malowanej już kilkanaście lat temu, jednak teraz za sprawą rozwoju technologii jesteśmy o krok przed dalszym zanurzeniem się w cyfrową rzeczywistość. Czy jednak metawers staje się rzeczywistością już teraz czy też jesteśmy świadkami testów rozwiązań? Jak możemy to wykorzystać w życiu codziennym i jak wpływa to na społeczeństwo? Spróbujemy także zastanowić się, jak będziemy żyć, pracować i uczyć się w Metaverse?

Paneliści:

  • Andrzej Horoch, Connected Realities
  • Magda Kubicka, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Przemysław Nowakowski, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Jacek Bukowicki, Departament Rozwoju Startupów, PARP

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie.


Opublikowano: 05.10.2022 12:17
Poprawiono: 05.10.2022 10:17
Modyfikujący: 
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: