Pomiń nawigację

8 kwietnia 2024

To się ogląda w 2024! Zainspiruj się do działania

Udostępnij

Chcesz się rozwijać, ale nie masz czasu na kurs?

Nasze rozmowy z ekspertami zainspirują Cię do działania i wprowadzania zmian w Twojej firmie.

Nagrania zostały zrealizowane w ramach Centrum Rozwoju MŚP oraz Enterprise Europe Network.

Z naszymi ekspertami rozmawialiśmy na następujące tematy:

  1. Zarządzanie ryzykiem w małej firmie.
  2. Zasady sporządzania umów między przedsiębiorcami.
  3. Najczęstsze błędy związane ze znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi.
  4. Jak skutecznie wykorzystać udział w targach?
  5. Być liderem w małej firmie.
  6. Motywowanie pracowników.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o rozmowach.


Zarządzanie ryzykiem w małej firmie

Po wysłuchaniu tej rozmowy dowiesz się, jakie ryzyka wiążą się z prowadzeniem biznesu i jak można się na nie przygotować, poprzez umiejętne zarządzanie.

Zobacz prezentację


Zasady sporządzania umów między przedsiębiorcami

Celem rozmowy jest poprowadzenie przedsiębiorcy przez najważniejsze elementy i postanowienia, z umowy B2B. Tak uporządkowana wiedza pozwoli wybierać, z dostępnych rozwiązań, te najlepsze dla stron i specyfiki danej umowy. Prawnik może skonstruować fantastyczną umowę, ale to przedsiębiorca musi wiedzieć jakie ma możliwości, co dają mu poszczególne zapisy i na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu umowy.

Zobacz prezentację


Najczęstsze błędy związane ze znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi

Rozmowa jest skierowana do przedsiębiorców i obejmuje najczęstsze problemy związane z ochroną własności intelektualnej. Błędy dotyczące tego obszaru wynikają nie tylko z niewiedzy, ale również opierania się na popularnych mitach. Osoba, która obejrzy nagranie będzie wiedziała, jakie kroki prawne powinna poczynić, aby chronić swoją markę oraz wiodące produkty.

Zobacz prezentację


Jak skutecznie wykorzystać udział w targach?

Wiedza o targach pozwoli na trafniejszy wybór targów, lepsze przygotowanie do udziału w nich, efektywniejsze wykorzystanie obecności, jak i optymalizacji działań po zakończeniu wydarzenia targowego. Adresatami nagrania są firmy, które chcą skorzystać z inspiracji z różnych stron świata, by zoptymalizować efekty prowadzonych działań z zakresu marketingu eksportowego, jak i te, które zamierzają wziąć udział w targach i chcą to zrobić jak najlepiej.

Zobacz prezentację


Być liderem w małej firmie

Wiedza o prowadzeniu biznesu, strategiach, metodach i technikach jest ważna, ale niewystarczająca, aby zbudować i prowadzić firmę, która stabilnie się rozwija, pokonuje rafy i osiąga wyznaczone cele. Kluczowy element to postać lidera, właściciela firmy, który jako przywódca prowadzi swoją firmę przez fale zdarzeń. Nasza rozmowa z ekspertem  pomoże Ci zrozumieć, czym jest przywództwo oraz jakie są jego filary.

Zobacz prezentację


Motywowanie pracowników

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której został poruszony temat motywowania pracowników, w oparciu o badania naukowe, trendy i potrzeby wynikających ze zmian organizacyjnych w firmach i nowych generacji pokoleniowych wchodzących na rynek pracy.  

Zobacz prezentację


Zobacz też webinaria i rozmowy opublikowane w 2023 r.

 

Zobacz więcej podobnych artykułów