Pomiń nawigację

Cyfryzacja i robotyzacja

Wzrost efektywności operacyjnej firmy poprzez automatyzację i robotyzację procesu technologicznego, integrację systemów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa oraz optymalizację projektowania i produkcji dla lepszej kontroli jakości produktów.

Beneficjent

Duszkiewicz Roman Zakład Mechaniki Precyzyjnej "SARD"

Wartość projektu

3 962 201,51 PLN

Wartość dofinansowania

2 259 681,05 PLN

Program operacyjny

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

Działanie

Automatyzacja i robotyzacja w MŚP

Opis projektu

Projekt opierał się m.in. na robotyzacji kluczowych procesów produkcyjnych w Z.M.P SARD z wykorzystaniem „szytej na miarę” mobilnej i zrobotyzowanej stacji automatycznej, przeznaczonej do realizacji różnorodnych zadań. W ramach wdrożonych rozwiązań możliwe było wykonywanie kompleksowych pomiarów detali i elementów o skomplikowanej geometrii powstających w technologii CNC, a także automatyczny załadunek i rozładunek elementów z maszyn oraz szybkie i sprawne pakowanie gotowych detali.

Docelowo wdrożono zintegrowany system wytwarzania wysokiej jakości, precyzyjnie toczonych detali i elementów metalowych, oparty na współpracy zaawansowanych maszyn CNC, wielofunkcyjnego 6-osiowego robota przemysłowego o powtarzalności pozycjonowania na poziomie maksymalnie ±0,03 mm, systemu wizyjnego do skanowania detali, systemu pomiarowego, systemów sterowania oraz systemów CAM. Uzupełnieniem wdrożenia był „szyty na miarę” system monitorowania pracy maszyn na produkcji.

Zastosowane rozwiązania zapewniły efektywną i wydajną produkcję elementów metalowych, a także przyczyniły się do podniesienia jakości wytwarzanych detali o skomplikowanej geometrii, gwarantując wysoką precyzję, pełną powtarzalność oraz dokładność wykonania procesów produkcyjnych.

Źródło obrazu: Adobe Stock

logo Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej logo Rzeczpospolita Polska logo PARP Grupa PFR