Pomiń nawigację

Autorzy: Praca zbiorowa, Jerzy Gontarz, Agata Rokita

Twój Biznes: Fundusze Europejskie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Seria: Twój Biznes - Magazyn PARP

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2023

Język: PL

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drogi Przedsiębiorco,

Znamy już daty tegorocznych naborów wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Jest to następca Programu Inteligentny Rozwój. FENG ma się przyczynić do wdrażania większej liczby innowacji przez MŚP, także tych opartych na wynikach prac badawczo-rozwojowych. Takie możliwości daje przede wszystkim Ścieżka SMART, do której nabór został ogłoszony 7 lutego. W naszej rozmowie przybliża ją Dariusz Budrowski, prezes PARP. Ścieżka SMART wprowadza podejście modułowe – wnioskując o dotację, przedsiębiorca z sektora MŚP wybiera przynajmniej jeden z dwóch obligatoryjnych modułów: prace badawczo-rozwojowe i/lub wdrożenie innowacji. Zgodnie z potrzebami może wybrać inne rodzaje wsparcia swojego przedsięwzięcia.

W tym roku kończy się realizacja programów na lata 2014-2020, ale już są uruchamiane instrumenty wsparcia z nowej perspektywy finansowej – na lata 2021-2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uczestniczy w realizacji wspomnianego programu FENG, a także programów Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) i Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). W tym wydaniu magazynu zapoznają się Państwo z wdrażanymi przez Agencję instrumentami nowych Funduszy Europejskich.

Polecamy także drugą rozmowę z tego numeru – z Aleksandrą Berg-Kozą, która zaprasza na marcową konferencję skierowaną do przedstawicieli rynku usług rozwojowych.

Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Kalendarium naborów - str. 02

Ścieżka SMART – rozmowa z Dariuszem Budrowskim, prezesem PARP - str. 03

Czas na nowe rozdanie - str. 07

Folie ulepszone - str. 12

Kosmetyki rozświetlające Wibo - str. 14

Wspierając rozwój branży usług rozwojowych. Zapraszamy na konferencję BUR – rozmowa z Aleksandrą Berg-Kozą, Departament Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP- str. 16

Nabór ekspertów do Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki i Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej - str. 21

Erasmus dla młodych przedsiębiorców- str. 21

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Twój Biznes: Fundusze Europejskie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Poradnik

Twój Biznes: Fundusze Europejskie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Zobacz

Polecane artykuły

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować