29 czerwca 2020

Bank Światowy: 90 mln euro na wsparcie systemu opieki zdrowotnej Białorusi w walce z pandemią COVID-19

Bank Światowy zatwierdził pakiet wsparcia finansowego w wysokości 90 mln euro dla wzmocnienia krajowego systemu opieki zdrowotnej na Białorusi, który ma pomóc w walce z pandemią COVID-19.

Celem projektu jest zaspokojenie najpilniejszych potrzeb systemu ochrony zdrowia Białorusi w zakresie zaopatrzenia w sprzęt i wyroby medyczne oraz przeszkolenia personelu w zakresie postępowania w przypadkach ciężkiego przebiegu COVID-19. Projekt przyczynić ma się również do wzmocnienia zdolności krajowych laboratoriów i służb kontroli epidemiologicznej w obszarze wczesnego wykrywania, potwierdzania i rejestracji wykrytych przypadków zachorowań na COVID-19.

 W ramach projektu zostaną zakupione:

  • nowoczesne karetki pogotowia ratunkowego wraz z wyposażeniem,
  • sprzęt i wyroby medyczne niezbędne do wykrywania przypadków zakażenia COVID-19, w tym systemy testowe do oznaczania COVID-19 i materiały laboratoryjne,
  • respiratory medyczne,
  • lekarstwa (środki przeciwbólowe i antybiotyki),
  • środki ochrony osobistej indywidualnej dla pracowników ochrony zdrowia.

Projekt przewiduje również  przeprowadzenie szkoleń dla personelu medycznego oraz podjęcie działań na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w celu przestrzegania zachowania dystansu społecznego oraz przekazania najlepszych praktyk higienicznych zapobiegających rozprzestrzenianiu się zakażeń.

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu będzie Państwowe Naukowo – Badawcze Centrum Technologii Medycznych, Informatyzacji oraz Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Firmy zainteresowane realizacją zamówień na dostawy towarów i świadczenie usług, w tym usług konsultingowych w ramach projektu, powinny kontaktować się z bezpośrednio z Centrum:  

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel.: (+375 17) 292 30 80.

 

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie Banku Światowego.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 29.06.2020 09:40
Poprawiono: 29.06.2020 09:40
Modyfikujący: Michalina Ziomek
Udostępniający: Michalina Ziomek
Autor dokumentów: